בנימין רוטנברג


בנימין רוטנברג

תפקיד: שותף


פרטי קשר

טל: 03-7111711
פקס: 03-7111700
brotenberg@rco.co.il
להורדת כרטיס ביקור דיגיטלי Benjamin Rotenberg "Navigates a deal well’" (Legal 500 EMEA)

בני העומד בראש המשרד עוסק שנים רבות בתחום המשפט המסחרי ועסקאות M&A. הוא מנהל ומוביל משאים ומתנים מורכבים בארץ ובחו"ל, ועוסק, בין היתר, בעסקאות מימון פרויקטים, הקמת מתקני ייצור והפצה, עסקאות זכיינות במותגים בינלאומיים מוכרים, ייסוד חברות ומיזמים משותפים ועוד.

לבני ניסיון עשיר גם במשפט המנהלי והרגולציה, הגבלים עסקיים, תקשורת ומדיה ואיכות הסביבה, הוא מופיע בפני הרשויות הרלבנטיות, בדיוני ועדות הכנסת השונות ובפני רשות ההגבלים העסקיים. בין היתר, נטל בני חלק מרכזי בחקיקת חוק הפיקדון על מיכלי משקה, חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו וחוק הבזק, וכיום הוא מעורב בעניין חוק האריזות.


עסקאות בולטות


  • עסקה לרכישת גרעין השליטה בבנק המזרחי.
  • ייצוג שידורי קשת בהליכים לקבלת זיכיונות השידור.
  • רכישת חברות בתחום המזון.

 


בני נבחר לאחד מעורכי הדין המובילים בתחום המסחרי, ע"י מדריך Legal 500 EMEA (מהדורת 2015).
לשכת עורכי הדין בישראל.

  • תואר ראשון במשפטים (LL.B) - האוניברסיטה העברית, 1985.

  • תואר שני במשפטים בהצטיינות (LL.M) - האוניברסיטה העברית, 1987.

כתבה אודות עו"ד בנימין רוטנברג וראיון עימו במעמד צד אחד – "רשות ההגבלים הפכה לגוף עם עוצמה מוגזמת. יצרו מפלצת", גלובס (פברואר 2016).
"ההכרעה של הלפרין: להחריף את המאבק במונופולים - או לרסן את רשות ההגבלים" – דבריו של עו"ד בנימין רוטנברג לעניין המשימות העומדות בפני הממונה החדשה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין, The Marker (פברואר 2016).
מאמר מאת עו"ד בנימין רוטנברג, "החוקר השופט והתליין": הממונה על ההגבלים כמונופוליסט, גלובס (ינואר 2016).
התייחסותו של עו"ד בנימין רוטנברג לעניין מינויה של מיכל הלפרין לממונה על ההגבלים העסקיים – "נתניהו החליט: מיכל הלפרין - הממונה על ההגבלים העסקיים", גלובס (ינואר 2016).
התייחסותו של עו"ד בנימין רוטנברג לעניין מינויה של מיכל הלפרין לממונה על ההגבלים העסקיים – "נתניהו החליט: מיכל הלפרין - הממונה על ההגבלים", The Marker (ינואר 2016).
התייחסותו של עו"ד בנימין רוטנברג לעניין הארכת ההתמחות – "האריכו את ההתמחות במשפטים כדי לקבל כוח עבודה זול עוד שנה", גלובס (ספטמבר 2015).
ראיון עם עו"ד בנימין רוטנברג – "השאלון עם עו"ד בני רוטנברג", The Marker (נובמבר 2009).
ראיון עם עו"ד בנימין רוטנברג – "השאלון עם עו"ד בני רוטנברג", הארץ (נובמבר 2009).
פרסום אודות עסקת רכישת מניות, בה ייצג עו"ד בנימין רוטנברג את אחד מבעלי המניות הגדולים בערוץ 2 – "מוזי ורטהיים מצטרף לאודי אנג'ל: בעלי המניות הגדולים ביותר בערוץ 2", גלובס (אפריל, 2007).
מאמר מאת עו"ד בנימין רוטנברג בנושא תשדירים פוליטיים המשולבים בשידורים עתירי רייטינג – "פוליטיקאים כמו משחות שיניים", The Marker (דצמבר, 2005).
"אי סופיותן של החלטות ביניים" – משפטים כ"א (תשנ"ד 463).
"על סעיף 440 ט לחוק השיפוט הצבאי וביקורת בג"צ על החלטות בית-הדין הצבאי לערעורים" – משפטים י"ט (תש"ן), 441.
"פיצול סעדים (תקנה 45 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984)" – משפטים ט"ז (תשמ"ז-390).